Jak przygotować się do sesji ślubnej w studio lub plenerze?

Autor: Opublikowane 4 lipca 2012 w kategorii poradnik | 0 komentarzy

Moi klienci wybierając dla siebie odpowiedni pakiet ślubny pytają o plener. Jak wygląda, ile trwa i gdzie go wykonuję.

Długość pleneru zależy od wybranej opcji, może trwać 2-3 godziny a nawet cały dzień. Krótkie sesje wykonujemy zazwyczaj na terenie Łodzi i okolic, a kilkugodzinne lub całodniowe sesje na terenie całego kraju. Gdzie konkretnie? Wszędzie tam gdzie chcecie. Może to być miejsce, w którym się poznaliście, spędzacie wolny czas lub łączy Wasze pasje. Jeśli nie macie pomysłu, nie ma problemu, zabiorę Was w miejsca ciekawe, malownicze, czasem magiczne. Plaża, las, łąka, zamek, lunapark a może stylizowana kawiarenka?

Chętnych na zdjęcia nad morzem i w górach zapraszam na 2-3 dniowy plener wyjazdowy . A jeśli chcecie, sesję wykonam również w Wenecji, Pradze, Rzymie, Paryżu lub malowniczej Chorwacji. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Jak przygotować się do sesji w plenerze?

  • Kilka dni przed wyjazdem pomyślcie, gdzie chcecie wykonać zdjęcia. Wspólnie zaplanujemy dzień zdjęciowy.
  • Przygotujcie również ubrania, odświeżcie je i wyprasujcie. Na dłuższy wyjazd zabierzcie coś na zmianę, ciepłe ubrania i parasol.
  • Koniecznie załóżcie wygodne obuwie. Zapewne będziemy buszować w trawie lub zbożu, chodzić po piasku albo pokonywać pieszo spore dystanse. Aby uniknąć obtarć i bólu nóg załóżcie coś sportowego lub lekkiego a eleganckie buty ślubu spakujcie do plecaka.
  • Na plener polecam również zabrać środek na komary, gdyż te małe potworki potrafią popsuć najlepszą zabawę. Latem warto również pomyśleć o kremie z filtrem, aby następnego dnia nie okładać ramion maślanką.
  • Pannie młodej polecam wizytę u wizażystki, która wykona profesjonalny makijaż ślubny. Makijaż powinien być utrwalony fixerem, a użyty do niego puder powinien być matujący. Pomoc wizażystki polecam szczególnie w upalne dni. Warto zabrać ze sobą również puder ryżowy, bibułki matujące oraz pomadkę, aby poprawić makijaż.
  • Jeśli decydujesz się na wizytę u fryzjerki, uprzedź ją, że fryzura powinna wytrzymać kilka godzin szaleństw ; ) Dodatkowe spinki, szpilki i lakier we włosach mile widziane. Dobrze jest mieć te rzeczy ze sobą w torebce aby poprawić fryzurę w czasie pleneru.
  • Wyśpijcie się a na sesji bawcie się dobrze!

Pamiętajcie!

Podczas sesji towarzyszy Wam tylko fotograf, ewentualnie asystent fotografa i wizażystka. Bardzo proszę abyście nie zabierali nikogo ze sobą, im więcej doradców i osób rozpraszających, tym gorzej dla Was i dla fotografa. Nie zabierajcie również niepotrzebnych, ciężkich rzeczy, chyba, że zostaną one w samochodzie.

A co z sesją w studio?

Tu nie trzeba martwić się o wiele rzeczy. Zabierzcie ze sobą tylko ślubne stroje, które będziecie mogli założyć na miejscu. Można pokusić się również o jakieś gadżety do sesji : )

Panna młoda powinna zadbać o makijaż do sesji foto. Pamiętajcie, że światło lamp jest czasem bezlitosne i uwydatnia niedoskonałości skóry, zaczerwienienia po solarium i zmęczenie. Makijaż powinien być wykonany przez profesjonalistę, odpowiednimi kosmetykami. Jeśli nie planujesz wizyty u wizażystki zadbaj o równomierny, niezbyt ciemny, matowy podkład i zabierz ze sobą dobry matujący puder (np. Maxfactor, Kryolan), nigdy rozświetlający. Nie eksperymentuj z nowymi kosmetykami i nie opalaj się na solarium tuż przed sesją.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.