Poszukiwania fotografa na ślub

Autor: Opublikowane 14 lipca 2012 w kategorii poradnik | 3 komentarze

Za rok staniecie na ślubnym kobiercu. Wypowiecie magiczne słowa przysięgi a później będziecie się bawić do białego rana. Ale do tego czasu musicie załatwić wiele formalności, znaleźć odpowiednią salę, zespół lub dj’a, kamerzystę, fotografa, fryzjera i wizażystkę. Trzeba jeszcze kupić suknię, garnitur, obrączki, dodatki i wiele innych mniej lub bardziej ważnych rzeczy.

Skupmy się dzisiaj tylko na zdjęciach i poszukiwaniach fotografa ślubnego. Od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?

Google

Najprostszym sposobem jest wyszukiwarka i dobór odpowiednich fraz np. ‚fotograf ślubny’ + miasto. W wynikach pokaże się dużo stron firm i tzw. wolnych strzelców. Czasem warto przebrnąć przez kilkanaście pozycji, dokładnie obejrzeć portfolia i porównać oferty fotografów. Oglądając taką ofertę warto zwrócić uwagę nie tylko na zdjęcia ale i wygląd samej strony www, która jest wizytówką fotografa. Sprawdźmy lokalizację firmy, czy posiada ona biuro lub studio i czy jest możliwość kontaktu osobistego.

Targi ślubne

Znajdziemy tam wielu wystawców z różnych branż. To dobra okazja aby porozmawiać z nimi, wziąć wizytówkę/ulotkę, obejrzeć na żywo zdjęcia i albumy. Ze względu na dość wysoki koszt stoiska, na targach ślubnych raczej nie znajdziecie amatorów i początkujących, dorywczo zajmujących się zdjęciami okolicznościowymi.

Fotograf z polecenia

Najbardziej wiarygodne źródło i dość popularny sposób. Ale pamiętajmy aby przed podpisaniem umowy obejrzeć portfolio, to co może podobać się koleżance czy siostrze, nam niekoniecznie może odpowiadać.

O co pytać fotografa?

Mimo, że portfolio jest bogate, zdjęcia są na dobrym poziomie a cena i ilość odbitek nas satysfakcjonują, nie podpisujmy w ciemno umowy bez rozmowy z fotografem. Warto zapytać o aparat, jakiej jest klasy i czy fotograf ma drugi kompletny zestaw zapasowy. To bardzo ważne, gdyż sprzęt nie jest niezawodny, a aparaty z niskiej półki nie radzą sobie w trudnych warunkach oświetleniowych. Przed podpisaniem umowy należy ją dokładnie przeczytać i jeśli coś jest niejasne poprosić o wyjaśnienie. Im umowa jest dokładniej sporządzona, tym lepiej. Powinna zawierać wszystkie ważne informacje, m.in.: miejsce i czas trwania reportażu, ilość zdjęć, odbitek, termin oddania dzieła i sposób rozliczenia.

 

3 komentarze

  1. Sama prawda Anetko, sama prawda. Życzę Wszystkim obecnym i przyszłym Parom Młodym trafnego wyboru fotografa ślubnego:)

  2. poprosimy o facebookowy znaczek „lubię to!” Będzie łątwiej polecać znajomym :) Bardzo fajnie napisane!

    • Proszę ;)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.